İncelemeTeknoloji

Xiaomi Mi Band 4 – Uygun Fiyatlı Akıllı Saat | Detaylı İnceleme

Xiaomi Mi Band 3 için hala iyi bir ürün diyebiliriz, ancak Band 4 konuya biraz daha mükemmeliyetçi bakış açısıyla yaklaşıyor.

  • Daha büyük ve düz 0,95 inç ekran
  • 400 nit’e kadar parlaklık

Bugünlerde iki sinema bileti ile birlikte yanında alacağınız patlamış mısır ve içecek paketiyle neredeyse aynı fiyata sahip olabileceğiniz bu cihaz; size renkli ekran, kalp atış hızı monitörü ve GPS bağlantısı gibi özellikleri de sunuyor.

Koşu yaparken katettiğiniz mesafeyi, bisiklet sürerken yaktığınız kaloriyi veya yüzerken bile strok sayınızı ve hızınızı öğrenebilirsiniz. Bu özelliklerin yanında uzun süre hareketsiz kalmanız durumunda sizi uyarabilen saat, uykunuzu da inceleyebiliyor ve uygulama üzerinden size detaylı uyku analizi sunuyor.

Ayrıca selefi Mi Band 3’e göre ekranı daha parlak böylece içerde ve dışarda görünebilirliği çok daha iyi. Bununla birlikte yeni versiyonda ekran kaydırma hissiyatı çok daha iyi çünkü akıcı. Bunda daha büyük ve düz bir ekran kullanmalarının etkisinin olduğunu da söyleyebiliriz.

  • 135 mAh (Band 3’te 110 mAh)

Batarya ise daha fazla kapasiteye sahip. Renkli ekran ve parlaklığın batarya süresi üzerinde ekstra negatif bir etkisi görülmüyor çünkü bu cihaz tek şarj ile 21 gün aktif kullanım sunuyor. Ekran dışında kalp atış hızı ve uyku izleyicisi gibi sensörleri sürekli aktif olarak kullanmak bu süreyi kısaltabilir.

Uygulama Seçimi | Mi Band 4

Ayrıca Mi Band 4, telefonunuzla senkronize olacağı için size gelen bütün bildirimleri de gösterecektir. Ayarlar bölümünden istediğiniz uygulamaları seçerek bildirimlerinizi filtreleyebilirsiniz. Ancak bütün bildirimleri görmek istiyorum diyorsanız tabiki bu durum batarya süresine negatif bir etki bırakacaktır. Tüm sensörler ve bildirimler açık iken batarya süresi yaklaşık 10 güne kadar düşecektir.

  • Mi Band 3 ile aynı kayış bağlantısı
  • 21 gr ağırlık

Daha önce Samsung Galaxy Watch (49gr) kullandıysanız Band 4(21gr)’ü bileğinizde hissetmeyebilirsiniz. Oldukça hafif tasarıma sahip cihaz ile 50 metreye kadar su geçirmez olduğu için yüzmek veya duşa girmek de sorun olmayacaktır.

  • Android / iOS uyumlu
  • Kapsamlı ancak sezgisel olmayan uygulama
  • Kolay kurulum

Bluetooth 5.0 özelliğine sahip akıllı saat, Android ve iOS ile tam uyumlu olarak çalışabiliyor. Bağlantıyı kurabilmeniz için PlayStore veya Appstore’dan Mi Fit uygulmasını indirmeniz yeterli olacak.

Eksileri

  • Arayüzü güzel görünüyor ancak kapasitif tuş ile menü kullanımına alışıncaya dek istediğiniz yere hızlı bir şekilde ulaşamayabilirsiniz.
  • Çoklu görev eksikliği

Kimler İçin Uygun?

Temel akıllı saat işlevselliğine sahip uygun fiyatlı bir fitness takipçisi arayan herkes, Xiaomi Mi Band 4 almayı düşünebilir. İnce, hafif ve rahat kullanımı oldukça keyifli. Telefonunuz ile eşleştirmeseniz bile Mi Band 4’ü saat, kronometre, zamanlayıcı ve kalp atış hızı monitörü olarak kullanabilir ve egzersizlerinize değer katabilirsiniz.

Fiyat

Güncel fiyatları buradan inceleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik Korumalıdır!
Kapalı